Kurumsal

Mega Yıldız Aile Lokantasının Kurucusu, İşletmecisi ve Aşçıbaşı Sinan ERGÜVEN Usta ‘’Balıkesir İli Dursunbey İlçesi Meydançayır’da dünyaya geldi.1988 yılında çırak olarak başladığı mesleki hayatına 1990-1991 Balıkesir İli Pamukçu Kasabasında 2 yıllık süre için kıraathane işleterek devam etti. Ardından ara vermeksizin 1995 yılına kadar birçok yerde çıraklık, kalfalık, garsonluk, aşçılık ve lokantacılık işinin hemen hemen her kademe ve her bölümünde canla başla çalıştı.

1997 yılında askerden döndükten sonra lokanta sektöründe ilk iş yerini, Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde halk arasındaki tabiri ile eski garajda (şimdiki Toplu Taşıma Merkezi) açtı.

O günden bu güne kadar uzanan, sevgiyle geliştirip büyüttüğü ve hala ilk günkü zevk ve heyecanla işletmesini devam ettirmekte olduğu MEGAYILDIZ Aile Lokantası’nın sahibi olarak, Balıkesir Toplu Taşıma Merkezinde deyim yerindeyse 10 Numara 5 Yıldız hizmet veren bir mekânın mimarı oldu.

MEGA YILDIZ Aile Lokantası’nın sahibi olarak ‘’Aşçıbaşı Sinan ERGÜVEN Usta’’

İşini bir adım daha öteye taşımak için yeniliklere açık ufku ve araştırmacı kişiliğiyle birçok ili ve Dünya ülkesini gezmiş, işletmeci olarak lokantasının içerisinde olması gerektiğine inandığı, yıllar önce hayal edip düşündüğü çocuk oyun parkını hizmete koyup Balıkesir’de bir ilke imza atmıştır. Toplantı, Sunum ve Organizasyonlara uygun özel rezervli otantik odası, ücretsiz otoparkı ile hizmet vermeye başlayan ilk lokanta olmuştur.

Bol yemek çeşidi, güne özel yöresel lezzetleri, sınırsız salata bar, ramazan pidesi vb. gibi daha birçok özel farklı hizmeti ve sürekli gelişime dönük hizmet anlayışıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve birçok ünlünün, siyasilerin, belediye başkanlarının, valilerin ve üst düzey konukların uğrak mekânı olmayı başarmıştır. Sinan Usta, gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından gelen konuklarına özel lezzetlerini tattırmak için konukevi olarak gördüğü işyerinde, Balıkesir’in ve Ülkemizin tanıtımına katkı sağlamayı hedeflemekte..

Son Haberler
Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
Telefon
0266 245 76 18 -
E-Mail

Adres
Akıncılar, Cumalı Cd. TTM Karşısı Karesi / BALIKESİR
© 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.

Web Tasarım & Kodlama